עדכון מנכ"ל משרד החינוך בנושא בחינות הבגרות 22.3

להלן הודעה שהתקבלה הבוקר דרך מפקחת משרד החינוך במחוז בנושא בחינות הבגרות:

היום אחר הצהריים נפרסם את הפעימה הראשונה של מיקוד בחינות הבגרות לקיץ הקרוב. כ-200,000 הנבחנים יוכלו להיכנס לאזור האישי שלהם בפורטל התלמידים, באמצעות האפליקציה או דרך האינטרנט, ללחוץ על כפתור "מיקוד", לבחור את המקצוע שבו הם נבחנים ולראות את הנושאים שיהיו בבחינה.

בימים הקרובים נשלים את תהליך הכנת המיקוד, והפעימה השנייה תתפרסם ביום חמישי הקרוב.

חשוב להדגיש: אנו ערוכים לקיים את בחינות הבגרות בכל מצב. יש לנו 270 שאלונים מוכנים, ואנו ערוכים לקיום כל אירועי הבחינות, בכ-80,000 קבוצות של היבחנות.

בימים האחרונים חזרנו ללוח בחינות הקיץ ועדכנו תאריכים חדשים לרוב הבחינות. במהלך השבוע הנוכחי נעדכן את הלוח החדש. העיקרון המנחה הוא זה: בחודש מאי נקיים את מקצועות הבחירה, בקבוצות היבחנות קטנות מהרגיל, בהתאם למגבלות ובחודש יוני נקיים את בחינות החובה הגדולות – מתמטיקה, אנגלית, שפה, היסטוריה, אזרחות, ספרות ותנ"ך.

בתקופה האחרונה עבדנו, בין היתר, באינטנסיביות כדי להעביר את ציוני בגרויות החורף במועד, ואכן בחמישי האחרון העברנו 408,000 ציונים, ל-178,000 תלמידים.

אנו ממשיכים ומרחיבים את תכני וערוצי הלמידה מרחוק, מתחילים לשדר את ערוצי הלמידה גם באמצעות ספקי טלוויזיה, ובכל יום נפרסם את לוח השידורים היומי.

תודה שוש נחום, עופר רימון, מירי שליסל, דויד גל, דסי בארי, דליה פניג ולמפמ"רים – שעובדים בימים אלה סביב השעון.

בברכה,
שמואל אבואב